Basit Kur Hesaplama

Bu yazımızda sizler için bilgisayarda basit kur hesaplama hakkında bilgiler sunacağız.

Başlangıç olarak söyleyebiliriz ki bilgisayarda basit kur hesaplama oldukça kolaydır. Öncelikle bilgisayarımızı açıyoruz ve kullanıcı girişimizi yapıyoruz. Ardından sol altta yer alan Windows sembolüne veya var ise arama sembolüne tıklayarak “Hesap Makinesi” şeklinde arama yapıyoruz. Karşımıza default olarak gelen ve direkt olarak Microsoft’a ait olan bir program çıkacaktır. Buna tıklayarak, programı çalıştırın.

Açılan Hesap Makinesi programının sol üstünde bulunan üç çizgi sembolüne tıklayın ve “Para Birimi” seçeneğine basın. Artık para birimi dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Hesap yapmadan önce hangi birimden hangi birime dönüştüreceğinizin seçimini yapabilirsiniz. Sağdaki alandan da miktarı yazmanız yeterli olacaktır.

Bu uygulama üzerinden anlık olarak (genelde birkaç dakikada bir güncelleniyor.) güncel kura göre hesaplama yapmanız mümkün. Ayrıca bunun dışında hacim, uzunluk gibi standart dönüştürme fonksiyonlarından da faydalanabilirsiniz. Kullanışlı ve hem akademik hem de bu arz ekonomik durumlarda kullanılabilir bir uygulama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir