Cepbank Nasıl Kullanılır ?

Garanti Bankası cepbank nasıl yapılır sizin için anlatıyoruz.

Garanti Bankası CepBank işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekiyor. Parayı alacak kişinin böyle bir zorunluluğu olmadığı gibi, aktif kullandığı bir cep telefonu numarası olması yeterli olacaktır. Garanti Bankası müşterisi iseniz cepbank yapabilmek için öncelikle İnternet şubesine giriş yapmalı ve alttaki adımları takip etmelisiniz.

Garanti Bankası İnternet bankacılığı veya Mobil şube açılır, Ardından İşlemler ve Para Transferleri adımları izlenir. Para gönderme seçeneklerinin altında yer alan Daha Fazla bölümüne basılır, Cep No’ya Transfer (CepBank) seçeneğine giriş yapılır, Para Gönderme seçeneği işaretlenerek ilgili alanlar resimdeki gibi doldurulur.

Bu bahsetmiş olduğumuz aşamaları herhangi bir eksik kısım olmadan tamamlamanız durumunda para karşı tarafın çekebilmesi için iletilecektir.

CepBank işlemini tamamladıktan hemen sonra, karşı taraf Garanti Bankası’ndan bir SMS alacaktır. Karşı tarafı arayarak SMS’in ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilirsiniz. Bu SMS’de kişinin parayı çekebilmesi için gerekli bilgiler ve ATM şifresi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir